
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 2.3114 mm |
| Circuit Type | Filter |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 2 mΩ |
| Max Current Rating | 6 A |
| Test Frequency | 2.5 GHz |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 year ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max DC Current | 6 A |
| ESD Protection | No |
| Attenuation Value | -15 dB |
| Chemistry/Technology | LC (T-Type) |
| Filter Order | 3rd |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
